Кафедра екології та агрономії: відмінності між версіями

Матеріал з Wiki LNTU
м (Захистив «Кафедра екології та агрономії» ([Редагування=Дозволено тільки адміністраторам] (безстроково) [Перейменування=Дозволено тільки адміністраторам] (безстроково)))
Немає опису редагування
Рядок 36: Рядок 36:
* міжвузівське наукове співробітництво.
* міжвузівське наукове співробітництво.


== Покликання на сайті ==
==[https://lntu.edu.ua/uk/struktura/cafedries/kafedra-ekologiyi-ta-agronomiyi Покликання на сайті]==
https://lntu.edu.ua/uk/struktura/cafedries/kafedra-ekologiyi-ta-agronomiyi

Версія за 13:05, 25 березня 2023

Кафедра екології та агрономії 02.png

Навчальний процес на кафедрі екології забезпечують науково-педагогічні працівники у складі завідувача кафедри, кандидата історичних наук, доцента В.В. Іванціва, доктора географічних наук, професора Я.О. Мольчака, кандидатів географічних наук, доцентів В.В. Федонюк, М.А. Федонюка, І.Я. Мисковець, С.Г. Панькевича, кандидатів сільськогосподарських наук, доцентів С.П. Бондарчука, В.О. Волянського, І.М. Мерленка, кандидата педагогічних наук Л.І. Коробчук.

До навчального процесу залучаються висококваліфіковані фахівці наукових, державних управлінських та виробничих установ.

За час існування кафедри її співробітниками захищено 4 кандидатських та 1 докторську дисертацію. Більшість викладачів мають значний педагогічний стаж та досвід роботи у виробничих та науково-дослідних установах.

Викладачі кафедри підвищують свою кваліфікацію у профільних наукових та науково-методичних закладах України, Євросоюзу та Білорусі, а також за рахунок участі в міжнародних наукових форумах.

Історична довідка

Кафедра екології та агрономії бере свій початок з вересня 1993 року, коли у складі технологічного факультету шляхом реорганізації було утворено кафедру екології та безпеки життєдіяльності.

Із 2001 року на базі кафедри було ліцензовано спеціальність "Екологія та охорона навколишнього середовища" із підготовки фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр.

При кафедрі розпочала функціонувати аспірантура за спеціальністю „Екологія”.

В травні 2004 року на базі кафедри екології та безпеки життєдіяльності було утворено дві кафедри - кафедру екології та кафедру безпеки життєдіяльності. Завідувачем кафедри екології було обрано доцента О.Ф. Картаву. З вересня 2009 року завідувачем кафедри обрано доцента В.В. Іванціва. У 2018 році кафедра екології змінила назву на кафедра екології та агрономії.

У 2005 році на базі кафедри екології факультету екології та приладо-енергетичних систем розпочалася підготовка спеціалістів та у 2006 році – магістрів спеціальності "Екологія та охорона навколишнього середовища". У 2018 році на базі кафедри екології та агрономії було ліцензовано спеціальність 201 Агрономія.

Освітні програми

Кафедра є випусковою для забезпечення підготовки фахівців за освітніми програмами:

  • «Екологія» підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 101 Екологія;
  • «Екологія» підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 101 Екологія;
  • «Агрономія» підготовки здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 201 Агрономія.

Наукова діяльність кафедри

Основними напрямками наукової роботи кафедри екології та агрономії є:

  • проведення наукових досліджень;
  • підготовка і захист кандидатських дисертацій, керівництво аспірантами;
  • випуск монографій, навчальних підручників та посібників, публікація наукових праць (статей, доповідей);
  • організація та проведення наукових конференцій та нарад, участь співробітників кафедри у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях, семінарах;
  • робота над госпдоговірними, держбюджетними та позабюджетними науково-дослідними темами;
  • участь співробітників кафедри у роботі ради громадських екологічних інспекторів обласного управління Мінекології, консультування та постійна співпраця з державними органами управління в галузі екології та агрономії, органами місцевого самоврядування, та іншими державними * установами та організаціями;
  • керівництво науково-дослідною студентською роботою;
  • міжвузівське наукове співробітництво.

Покликання на сайті