Кафедра іноземної та української філології: відмінності між версіями

Матеріал з Wiki LNTU
м (Захистив «Кафедра іноземної та української філології» ([Редагування=Дозволено тільки адміністраторам] (безстроково) [Перейменування=Дозволено тільки адміністраторам] (безстроково)))
Немає опису редагування
 
Рядок 21: Рядок 21:
* Support Engineer – техпідтримка в ІТ.  
* Support Engineer – техпідтримка в ІТ.  


== Покликання на сайті ==
==[https://lntu.edu.ua/uk/struktura/cafedries/kafedra-inozemnoyi-ta-ukrayinskoyi-filolohiyi Покликання на сайті]==
https://lntu.edu.ua/uk/struktura/cafedries/kafedra-inozemnoyi-ta-ukrayinskoyi-filolohiyi

Поточна версія на 13:32, 24 лютого 2023

Кафедра іноземної та української філології.png

Історія кафедри

Кафедра іноземної та української філології була створена на базі кафедри загальноосвітніх дисциплін за наказом ЛДТУ № 71 від 08.06.1992 року «Про створення кафедри іноземних мов». Завідувачем призначено кандидата філологічних наук, доцента Голдованського Я. А. Із 1999 року по 2007 рік кафедру очолювала кандидат педагогічних наук, доцент Коваленко В. Г., з 2007 по 2014 р. – кандидат філологічних наук, доцент Приходько В. Б., із 2014 - 2017 р. – кандидат педагогічних наук, доцент Мартинюк А. П., з 2017 року завідувачем була кандидат філологічних наук Смаль О. В., а з 2021 – кандидат педагогічних наук Мартинюк А. П.

ОП «Філологія (Прикладна лінгвістика)»

Прикладна лінгвістика досліджує особливості практичного застосування надбань теорії мови в різних сферах людської діяльності: створення систем транскрипції усної мови, транслітерації іншомовних слів, систем стенографії; стандартизація термінології; створення штучних мов, автоматизованих систем інформаційного пошуку; розробка методів автоматичного анотування, реферування, машинного перекладу; створення синтезаторів мови.

Унікальність ОП «Філологія (Прикладна лінгвістика)» в тому, що поряд з вивченням двох іноземних мов (англійської та німецької) та лінгвістичних дисциплін студенти отримують підготовку в галузі нових комп’ютерних технологій, що значно розширює їх можливості працевлаштування порівняно з випускниками інших спеціальностей, як філологічних так і технічних.

Ми пропонуємо не лише якісну освіту, а й неймовірний досвід та отримання практичних навичок під час проходження семестрового стажування за кордоном.

Фахівець ОП «Філологія (Прикладна лінгвістика)» може працювати на таких посадах:

  • фахівець у галузі філології, лінгвістики та перекладу;
  • редактор-перекладач традиційних тамультимедійних видань ЗМК, рекламних та інших сайтів різних установ;
  • фахівець у галузі інформації та інформаційного аналізу;
  • SEO-рерайтер /Search Engine Optimization у рекламних агентствах та у сфері адміністративної та допоміжної офісної діяльності;
  • CIO / Chief Information Officer – менеджер з інформації;
  • SMM / Social Media Marketing – спеціаліст;
  • фахівець з просування в соціальних мережах;
  • керівник в сфері інформаційного менеджменту;
  • Support Engineer – техпідтримка в ІТ.

Покликання на сайті