Кафедра цифрових освітніх технологій

Матеріал з Wiki LNTU

Історія кафедри

Історія створення кафедри цифрових освітніх технологій сягає 2005 року, коли було засновано кафедру комп’ютерних технологій професійного навчання (КТПН) внаслідок розподілу випускаючої кафедри «Сучасних технологій в машинобудуванні». У вересні 2014 року кафедра була перейменована на «Комп’ютерні технології» (КТ), а у 2018 році – «Комп’ютерні технології та професійної освіти» (КТтаПО). У вересні 2019 року кафедра отримала офіційну назву внаслідок розподілу випускаючої кафедри КТтаПО. У процесі реорганізації структурних підрозділів Луцького НТУ наказом №514-0535 від 15.12.2020 року "Про зміни до структури Луцького НТУ" кафедру ПО та КТ було перейменовано на кафедру цифрових освітніх технологій.

Підготовка фахівців

Метою діяльності кафедри цифрових освітніх технологій є забезпечення необхідних організаційних, навчальних, методичних, наукових та кадрових умов здійснення процесу підготовки бакалаврів та магістрів за спеціальностями:

  • 015.39 «Професійна освіта (Цифрові технології)» (бакалавр, повний та скорочений терміни начання). Спеціальність пов’язана з інженерною діяльністю на рівні розробників спеціальних програмних продуктів і педагогічною діяльністю на рівні викладачів практичного навчання дисциплін інженерно-комп’ютерного циклу.
  • 015.39 «Професійна освіта (Цифрові технології)» (магістр). Передбачає підготовку фахівців, що мають подвійну фахову спрямованість: педагогічну та інженерну в області комп’ютерних технологій. Такі фахівці, з одного боку, володіють навичками створення і застосування комп’ютеризованих інформаційних систем в різноманітних сферах, а, з іншого боку, здатні передати свої знання учням та студентам.
  • 014.09 «Середня освіта (Інформатика)» (бакалавр, повний та скорочений терміни навчання). Передбачає здійснення навчально-виховної діяльності з інформатики у закладах середньої і позашкільної освіти державного, відомчого і приватного підпорядкування. Майбутні фахівці можуть працювати: вчителями інформатики у загальноосвітніх школах і професійно-технічних навчальних закладах, операторами ЕОМ, системними адміністраторами, адміністраторами баз даних, програмістами при відділах інформаційно-комунікаційних технологій в навчальних закладах, органах управління.

Наукові напрями кафедри

  • інформаційно-комунікаційні технології в освіті (Information and Communication Technologies in Education);
  • теоретичні засади формування методології супроводу електронного навчання (Theoretical Bases of Formation of E-learning Support Methodology);
  • проектування інформаційних систем в освіті та виробництві (Designing of Information Systems in Education and Production).

Науковий доробок кафедри за останні п’ять років складає: понад 60 статей у фахових збірниках та наукових журналах, понад 90 публікацій тез доповідей у вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях, близько 70 методичних вказівок, 9 електронних видань, 11 навчальних посібників та монографій.

Покликання на сайті

https://lntu.edu.ua/uk/struktura/cafedries/kafedra-tsyfrovykh-osvitnikh-tekhnolohiy