Історія ЛНТУ

Матеріал з Wiki LNTU

Луцький національний технічний університет

державний технічний заклад вищої освіти України, розташований у місті Луцьк, що має найвищий – четвертий – рівень акредитації.

ІСТОРІЯ

Історія Луцького національного технічного університету розпочалась у 1966-му році, коли, згідно з наказом Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти УРСР, у місті Володимир-Волинський було утворене відділення загальнотехнічного факультету Київського автомобільно-дорожнього інституту. Ініціатором цієї ідеї були директор Луцького автомобільного заводу М.В. Романюк та ректор Київського автомобільно-дорожнього інституту Є.П. Вериженко. Перший набір студентів нараховував 105 осіб. Очолив відділення загальнотехнічного факультету Д.М. Коновалюк.

Zastavka 1 25012016 small.jpg

У 1968 році відділення загальнотехнічного факультету Київського автомобільно-дорожнього інституту стало Луцьким загальнотехнічним факультетом Київського автомобільно-дорожнього інституту.

У 1971 році факультет Київського автомобільно-дорожнього інституту підпорядковують Українському інституту інженерів водного господарства. Проте невдовзі колегія міністерства вносить зміни у своє попереднє рішення і передає Луцький загальнотехнічний факультет у підпорядкування Львівського політехнічного інституту.

Zastavka 2 25012016 small.jpg

У 1975 році Луцький загальнотехнічний факультет Львівського політехнічного інституту реорганізовують у Луцький філіал Львівського політехнічного інституту з відповідним відділенням у місті Нововолинськ. Було затверджено структуру філіалу (першим його директором працював І.М. Хорольський, згодом – В.В. Божидарнік), що складався спочатку з двох факультетів (вечірнього і загальнотехнічного – декани І.І. Ореховський та В.В. Божидарнік) та чотирьох кафедр, на яких здійснювалась підготовка фахівців 12-ти спеціальностей.

Структура філіалу дедалі більше вдосконалювалася, набирала нової змістово-суттєвої виразності і сучасних форм. Шляхом поділу кафедри загальноінженерних дисциплін виокремлюються кафедри загальнотехнічних дисциплін та інженерної графіки. Розподіл кафедр за факультетами – основна віха реформування філіалу в 1985 році.

У історичний період народження незалежної, суверенної України, на хвилях радикальних перетворень в усіх сферах суспільно-політичного життя Рада Міністрів УРСР 1 квітня 1991 року ухвалила Постанову №87 про створення на базі Луцького філіалу Львівського політехнічного інституту Луцького індустріального інституту.

Zastavka 3 25012016 small.jpg

Протягом свого існування навчальний заклад завжди тонко відчував пульс нового, оперативно реагував на потреби народногосподарського комплексу країни, особливо її західного регіону і насамперед Волинської області, у висококваліфікованих спеціалістах, проявляв до цієї важливої справи гнучкий, диференційований підхід. У жовтні 1991 року в інституті відкрили аспірантуру: заклад вищої освіти отримав право на присудження вчених ступенів кандидатів технічних наук. Спеціалізовані ради тоді очолили професори Ю.Г. Бобро та Г.А. Хайліс.

Інститут переходить до багаторівневої системи організації навчального процесу. Впроваджуються програми підготовки бакалавра, спеціаліста, магістра за різними напрямками техніки та економіки. Суттєво змінюються, наповнюються найсучаснішими теоретичними та прикладними курсами навчальні плани.

Триває подальше реформування структури закладу вищої освіти. Відкриваються кафедри промислового і цивільного будівництва, екології і безпеки виробництва. З кафедри економіки і управління виробництвом додатково формуються ще дві кафедри – менеджменту у виробничій сфері та обліку і аудиту. Внаслідок подальшої реорганізації структури інституту утворюються кафедри приладобудування, верстатів, інженерної графіки, дизайну.

Подією виняткової ваги не лише для колективу закладу вищої освіти, а й для всієї Волинської області стало ухвалення 24 грудня 1997 року Постанови Кабінету Міністрів України №1463 «Про утворення Луцького державного технічного університету» на базі Луцького індустріального інституту[1].

Zastavka 4 25012016 small 1.jpg

З отриманням найвищого – четвертого – рівня акредитації Луцький державний технічний університет одержав право самостійно визначати зміст освіти і плани прийому абітурієнтів, з урахуванням регіональних потреб відкривати нові спеціальності, створювати в своїй структурі відповідні навчальні заклади, наукові установи різних типів, краще розвивати пошукові та фундаментальні дослідження, ділове, науково-творче співробітництво з відповідними закладами зарубіжних країн, надавати вчені ступені, звання.

11 квітня 2008 року Указом Президента України №335/2008 Луцькому державному технічному університету було надано статус національного[2].

Photo1642062724.jpeg